| File name | : IMGP1296.JPG |
| File size | : 1906899 bytes |
| File date | : 2009:08:01 16:45:43 |
| Camera make | : PENTAX |
| Camera model | : PENTAX Optio W60 |
| Date/Time | : 2009:07:22 12:42:01 |
| Resolution | : 2648 x 1988 |
| Flash used | : No |
| Focal length | : 5.0mm (35mm equivalent: 28mm) |
| Exposure time | : 0.0020 s (1/500) |
| Aperture | : f/4.2 |
| ISO equiv. | : 50 |
| Whitebalance | : Auto |
| Metering Mode | : matrix |
| Focus range | : distant |
| GPS Latitude | : N 38d 10m 33.295811s |
| GPS Longitude | : E 73d 58m 27.114251s |
| GPS Altitude | : 0.00m |