| File name | : IMGP1090.JPG |
| File size | : 2496689 bytes |
| File date | : 2009:07:20 18:36:24 |
| Camera make | : PENTAX |
| Camera model | : PENTAX Optio W60 |
| Date/Time | : 2009:07:20 17:36:24 |
| Resolution | : 3072 x 2304 |
| Flash used | : No |
| Focal length | : 9.1mm (35mm equivalent: 51mm) |
| Exposure time | : 0.0063 s (1/160) |
| Aperture | : f/4.4 |
| ISO equiv. | : 50 |
| Whitebalance | : Auto |
| Metering Mode | : matrix |
| Focus range | : distant |
| GPS Latitude | : N 36d 52m 39.464040s |
| GPS Longitude | : E 72d 7m 35.248724s |
| GPS Altitude | : 0.00m |